Берое отпадна от Лига Европа след разгромна загуба от Рапид (Виена)

Берое отпадна от Лига Европа след загуба от Рапид (Виена) с 3:0 в мач-реванш от третия предварителен кръг на турнира. В първата среща преди седмица българите успяха да достигнат до равенство 1:1.

Два гола за австрийците отбеляза хърватинът Йелавич в 5-та и 60-та минута, а Катцер оформи крайния резултат с попадение в 71-та минута.

В сряда вечерта пък Литекс излиза като гост срещу словашкия Жилина в третия квалификационен кръг в турнира на Шампионската лига след 1:1 в Ловеч.

В четвъртък ЦСКА гостува в Клифтънвил в Белфаст, но в Лига Европа, след като си осигури солидна преднина след победата с 3:0 в първия мач. Третият български отбор, който участва в Лига Европа – Левски посреща като домакин в четвъртък шведския Калмар след равенство 1:1 в първия мач.