Боряна Калейн спечели сребърен медал на европейското първенство по гимнастика

Боряна Калейн спечели сребърен медал в многобоя на Европейското първенство по художествена гимнастика, което се провежда в Двореца на културата и спорта във Варна.

Тя получи 27.775 точки на обръч, 27.400 на топка, 27.950 на бухалки и 24.500 на лента. Така събра общо 107.625 точки, с което зае второ място в крайното класиране. Титлата грабна рускинята Арина Аверина с обща оценка 109.100, а на почетната стълбичка се качи и нейната близначка Дина Аверина със 107.325 точки.

Катрин Тасева, която завърши на седма позиция в многобоя с резултат 98.850 (24.800 на обръч, 25.900 на топка, 25.700 на бухалки и 22.450 на лента). Тасева ще участва и на четирите финала на отделните уреди в последния ден от турнира в неделя, докато Калейн се класира за финалите на обръч, топка и бухалки.

По-късно в битката за медалите в многобоя ще влезе и българският ансамбъл по художествена гимнастика.