Бразилия победи Хърватия с 3:1 на старта на мондиала

Мексико се изправя срещу Камерун във втората среща от група А в петък

3 коментара

Бразилия започна световното първенство по футбол с победа над отбора на Хърватия с 3:1.

Срещата тръгна добре за хърватите, които поведоха в 11-тата минута, след автогол на Марсело. Последва преса от страна на домакините и в 29-тата минута Неймар изравни. При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивката.

През второто полувреме двубоят започна с натиск на Бразилия. Ключов момент за срещата се оказа 71-вата минута, когато японският съдия Юичи Нишимура отсъди дузпа, след като Фред падна артистично. На повторенията се видя, че положението е чиста симулация. Неймар беше точен от бялата точка и записа второ попадение в срещата, а Бразилия поведе в резултата.

Хърватите имаха няколко възможности да изравнят резултата, но нямаха късмет в четвъртък вечер. В 83-ата минута техен гол беше отменен заради спорно нарушение на Олич срещу вратаря Жулио Сезар.

В последните минути на срещата балканският тим се изнесе в половината на противника. От това се възползва Оскар, който в добавените минути на срещата оформи крайното 3:1 след дълъг самостоятелен рейд.

Като цяло отборът на Бразилия не впечатли особено с играта си, но в крайна сметка извоюва трите точки пред 62 000 зрители на "Арена де Сао Пауло".

Двамата треньори бяха заложили на идентични схеми - 4-2-3-1. За бразилците най-отпред беше Фред, подпомаган от Хълк, Неймар и Оскар. Атаката на хърватския тим се водеше от Йелавич. Олич, Матео Ковачич и Иван Першич бяха зад него.

В петък от 19.00 часа е срещата между отборите на Мексико и Камерун от група "А". Следващият мач на бразилците е на 17 юни срещу "ацтеките", а хърватите спорят с африканците в нощта на 18 срещу 19 юни.