Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Британски компании протестират срещу блокирането на бизнес - визите за българи и румънци

0 коментара

Десет британски компании за набиране на персонал и една лицензирана българска трудова борса внесоха в британския парламент петиция заради продължаващата забрана за издаване на бизнес-визи и разрешителни за работа за България и Румъния.

"В момента във Великобритания има криза , заради която беше спряно издаването на тези разрешителни за работа, а посолствата бяха затворени. Искаме да обясним на депутатите за съществуването на тази криза, която засяга клиентите ни, хората в България и Румъния, които кандидатстват за работа, и да лобираме за подкрепа от правителството по този въпрос", заяви Джил Мейерхоф от Кристофър Мартин Асошиътс в интервю за българската редакция на Би Би Си.

Фирмата на Мейерхоф работи само в България и Румъния и самата тя обяснява това с факта, че клиентите им търсят хора именно от тези две страни, а не от 10-те, които тази събота се присъединяват към ЕС, заради доброто владеене на английски и високата квалификация. За четири години Кристофър Мартин Асошиътс са осигурили работа на няколко хиляди българи в хотелиерския и ресторантьорския бизнес, здравеопазването, селското стопанство, дори преподаватели за агро-технически институти и колежи.

Един от партньорите им в България - Костадин Тодоров, председател на Националната асоциация на трудовите борси в България твърди, че в момента 4 хиляди българи чакат в страната с готови договори и платени билети, медицински и застраховки, без да могат да заминат.

Джил Мейерхоф от Кристофър Мартин Асошиътс не е голям оптимист за скоростта, с която може да се очаква решение от британската страна. Тя смята, че предстоящото тази събота разширяване на ЕС влияе върху вземането на решения в областта на имиграцията, но за нея следващите две седмици са критичен срок.

"В крайна сметка засегнатите са хората. Хората в България и Румъния и в тази страна. Защото според мен едно от нещата в случая опира до дискриминация. В момента на тези две страни се гледа като на мошенически. Медиите правят големи обобщения. Ние трябва да представим фактите, защото информацията, която прилагаме към разрешителните за работа е 100% легална", казва Мейерхоф.

Дали това е достатъчно за британското правителство да вземе решение и в какви срокове? Според Джил Мейерхоф сигналите, които се получават от британското вътрешно министерство, са на объркване. Тя смята, че в Хоум офис сега са концентрирали вниманието си върху 10-те страни, които в момента се присъединяват към ЕС.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

0 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.