България победи и Германия с 3:1 гейма

4 коментара

Ден след победата срещу Полша, България победи и Германия с 3:1 гейма (35:16, 25:27, 26:24, 25:23) в третия си последен мач от Група D на Европейското първенство по волейбол за мъже в Австрия и Чехия. Победата над германците осигури на нашите волейболисти едно от първите две места в групата и сигурно класиране за следващата фаза на турнира. При победа на Полша над Словакия, България ще си осигури първо място и ще бъде избегнат отборът на Русия.

Първият гейм бе сравнително лесен за българите, които си осигуриха комфортна преднина в неговата среда, и бе затворен с убедителното 25:16.

Втората част вървеше точка за точка. На ключовата граница от 20 точки, България поведе с 22:20, но след серия от колебливи отигравания германците затвориха гейма с 27:25.

Третата част протече равностойно, но в края българите бяха по-концентрирани и успяха да спасят геймбол за Германия при 25:24. Победата в тази част бе за нашите, след като Георг Гроцер заби в мрежата.

В четвъртата част българските волейболисти поведоха с 3:0 с мощна тройна блокада в началото на 4-ия гейм. Матей Казийски направи 4:1, а Теодор Тодоров 5:2 с атака през центъра. Българите продължиха да играят много убедително до 13:7. След това отново започнаха с колебливите изяви и Германия се добра до равенство 21:21. В крайна сметка нервите на германците отново не издържаха в края и България се наложи с 25:23 и затвори мача.

Неприятно впечатление направиха множеството грешки на съдиите от Турция, повечето от които в ущърб на България.