България загуби и от Италия след ранен гол от дузпа

3 коментара

С пестелива игра Италия успя да вземе своето в домакинския си мач срещу България и излезе еднолично на първо място в квалификационна група Н за европейските футболни финали. Единственият гол падна в шестата минута от дузпа. До тази развръзка се стигна след глупаво нарушение на Веселин Минев в наказателното поле. Дузпата бе вкарана Даниеле Де Роси. След това италианците просто контролираха развитието на играта.

Двата отбора приключиха двубоя с по 10 играчи, след като голмайсторът Де Роси и Илиан Мицански бяха изгонени с директни червени картони след спречкване в началото на второто полувреме.

"Лошо, загубихме и двата мача. Нормално е да има разочарование у нас. Днес определено имаше съживяване в нашия отбор. Демонстрирахме по-добра игра, по-добра организация, особено през второто полувреме. Класата на Италия всички я знаем. Имахме шансове, но за съжаление не успяхме да ги реализираме“, коментира след мача националният треньор Ивайло Петев пред БНТ.

Той обясни, че е вярвал, че отборът е можел да вземе нещо от този мач.

“Изключително нелепа грешка в началото на мача разстрои нашата игра. 10-12 минути след това имахме положение, което, ако бяхме реализирали, мачът щеше да се развие по друг начин. Липсва ни класа в тези моменти. Може би ще експериментирам в последните два мача и ще дам шанс на други играчи. Ще дадем път на някои нови момчета, което е нормално", каза още Петев.

В другия мач от групата Норвегия би като домакин Хърватия с 2:0 и излезе на второ място с 16 точки. Хърватите имат 15, а тази седмица от техния актив може да бъде отнета 1 т. заради знаме със свастика, развято от хърватски фен по време на мача с Италия.България има едва 8 точки.