България загуби с 2:1 от Белгия в приятелски мач

13 коментара
Българският национален отбор загуби с 2:1 от Белгия в приятелска среща, играна в Брюксел в сряда вечерта.

Това бе първият мач на националите след отказването на досегашния капитан Димитър Бербатов. С капитанската лента излезе Стилиян Петров, а в нападение започнаха Валери Божинов и Ивелин Попов.

Много добър мач изнесе вратарят Николай Михайлов, който спаси дузпа на белгийците, отсъдена още в четвъртата минута след нарушение на Живко Миланов срещу Еден Азар. В следващите минути Михайлов успя да опази вратата си от преценен удар на Лукаку и от удар с глава на българския капитан Стилиян Петров, който за малко да си вкара автогол.

В 31-та минута нападателят на Литекс Ивелин Попов откри резултата. Станислав Манолев проби отдясно, топката попадна в Георги Пеев и след негов пас Попов се разписа за 0:1.

В 83-ата минута българите можеха да отбележат още един гол, но удар от воле на Георги Пеев не намери очертанията на вратата.

В 88-та минута капитанът Стилиян Петров бе сменен заради контузия. Две минути по-късно Еден Азар намери оставения сам Льопон и той изравни. При подаването обаче останаха съмнения за засада.

В 92-ата минута Чавдар Янков загуби топката в центъра, след бърза контра на белгийците първият удар на Бендеке бе спасен от Михайлов, но Венсеан Компани успя да отбележи.

1. reakzioner
    #15

2 минути, 2 гола

2. запалянко
    #13

Супер играха момчетата, не сме ги гледали да играят по този начин отдавна. Стана много добре че "звездата" на Ман.Юнайтед се отказа от национала, без него са супер.

3. ФЕН
    #12

Момчетата играха супер.Трябва да се изтегли Ангелов в средата на терена заедно сьс Стилян и Янков а отзад да застане Благо централен защитник и няма мьрдане

4. бря!
    #11

Срещу едно младо и неопитно отборче, нашите изиграха махленски мач. В първите 20 мин не можеха да си дадат повече от един пас, втория го губеха. Една греда и гол с рикошет. Ония дечурлига имаха повече положения, освен двата гола и дузпата. Ю Африка ще ни бие с лекота, ако не се пазят много за първенството.

5. читател+
    #10

Нещо не мога да разбера, добре са играли нашите, но вече не се ли гледа кой колко гола е вкарал??

6. 07
    #9

с бостанджия тренер толкоз--тва сега ще го изкарат славна победажалки негодници

7. футболен фен
    #8

Факт е, че без Бербатов националния отбор игра много по-добре. Факт е, че липсваше наставник, който да даде необходимите тактически указания на футболистите за играта им в края на двубоя. Очевидно е ,че личните качества на играчите от отбора трябва да се доразвият в посока общо тактическо поведение - това не става за един мач. Важното е, че без фаворизирания досега "капитан" Б. отборът игра по-добре и с повече амбиция и футболна стръв. В заключение - след психическото освобождаване от "синдрома Бербатов" трябва да се намери и треньора- педагог, психолог - тотален водач, при това непосредствено след контролата с ЮАР. Да се чака повече, няма за кога.Стоилов няма капацитет за такава роля.

8. зрител
    #7

Физически сме много слаби.Но Футбол се играе 90 минути,а не 88.Вярно е,че и съдиите помагаха мощно на противника,но основната вина си е наша.

9. batko berbatko
    #6

i izobshto imame li kakvo da gubim. ne samo vav futbola sme golovodnicite na evropa. edno vreme ne ni davaha da biem CCCP v Moskva, a mojehme. sega ni davat da biem belgia v bruxel, ama ne mojem...a be ia ni vijte darjavata, ia ni poglednete futbola - parvenstvoto ni e palna parodia, niama stadioni, igrachite hvani edinia, udari drugia. prav e belgiiskiat trenior che e triabvalo da ni biat 3:0, a jalkoto za nas e che ot neshto, ne samo vav futbola, stanahme edna goliama, napravo ogromna i dobre zakraglena NULA!

10. лаик
    #5

Отсъстствието на Бербатов не променя нищо - и с него и без него сме най-слабия тим в Европа. Всъщност сме точно на мястото, което отговаря на мястото на държавата ни. Отбор, който прави дузпа в 3 минута и допуска два гола след 90-та минута просто не се коментира. Вероятно ще направим рекорд по последователни неучастия на големи футболни първенства. И вече е време да разберем, че футболът не е националният спорт на България и да не таим каквито и да било надежди към него. По-добре е да се преориентираме