България записа срамно равенство като домакин на Малта

Българският национален отбор по футбол не успя да победи Малта, завършвайки 1:1 като домакин с абсолютния аутсайдер в групата. С това българите убиха и надеждите си за класиране на европейските футболни финали.

Прогнозите, че мачът ще е труден до първото попадение в наша полза, не се сбъднаха. Гостите излязоха с петима защитници, но голът за българите влезе още в 6-ата минута. Това обаче не направи нещата по-лесни. Попадението отбеляза нападателят Андрей Гълъбинов. Противно на очаквания това не разби играта на Малта и гостите продължиха да се бранят организирано, разчитайки на контраатаки.

В 49-ата минута Фейла изравни от дузпа. Причината за равенството бе тоталната неспособност на българите да отбележат гол. Домакините стигнаха до десетина чисти голови положения, удариха две греди, а за капак капитанът Ивелин Попов изпусна и дузпа в 75-ата минута. Той изпълни запомнящ се наказателен удар, защото със сватбарски шут прати топката почти до празните трибуни.

Това е първо домакинско равенство на България срещу Малта. Националите ни имат досега 10 победи и 3 равни мача (2 като гости) и обща голова разлика 44:6. Отборът има 4 точки в групата и заема четвърто място. Третият Норвегия е с 9 точки. Третото място дава право на бараж за класиране на финалите.