Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

ЕК предлага реформа на бюджетните правила на ЕС

1 коментар
ЕК предлага реформа на бюджетните правила на ЕС

Европейската комисия ще предложи законодателна промяна на бюджетните правила на ЕС, тъй като се стреми да създаде допълнително пространство за публични инвестиции, като същевременно засили правоприлагането, съобщи БНР, цитирайки "Файненшъл таймс".

Новите правила ще премахнат изискването силно задлъжнелите страни членки да намаляват всяка година съотношението си дълг към брутен вътрешен продукт с най-малко 1/20 (една двадесета) от разликата между сегашното дългово ниво и целта на ЕС от 60 процента от БВП.

Съгласно предложенията комисията ще изготви четиригодишен план за държава членка на ЕС, за да накара бремето на публичния дълг да поеме надеждна низходяща траектория. ЕК може да поиска по-постепенен път на корекция с продължителност до седем години, посочва "Файненшъл таймс".

Новите правила ще имат за цел да затегнат процедурите за прилагане, като същевременно намалят сложността. Държавите ще трябва да се придържат към годишните тавани, наложени върху нетните първични публични разходи, или ще бъдат изправени пред санкции.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

1 коментар

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. анита хегерланд
    #1

    Тази реформа е наложена от Урсула фон дер Лайен, която е бивш германски министър и работи в полза на Германия. Германия би задлъжняла като Гърция и Италия, ако не се направи тази разсрочка за заемите.

    На българите трябва да им стане ясно, че взимането на държавен дълг от която и да е институция в бъдеще се превръща в пари прим, заради лихвите, таксите и организациите, които са посредници на сделката.
    Ако БВП не нараства, ако няма растеж на икономиката, България ще тръгне по пътя на задлъжнелите

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.