Федерер триумфира на US Open, разбивайки надеждите на Мъри

5 коментара
Роджър Федерер игра брилянтно и спечели за пети пореден път Откритото първенство на САЩ - US Open при мъжете, разбивайки надеждите на Анди Мъри за първа победа от турнир на Големия шлем в Ню Йорк.

Двадесет и една годишният Мъри се опита да стане първият британец след Фред Пери през 1936 г., който да спечели една от четирите престижни титли, но бе безапелационно смазан с 3:0 сета (6:2, 7:5,6:2) за 1 час и 51 минути на Флашинг Медоус.

Сега 27-годишният швейцарец има 13 титли от Големия шлем, с една по-малко от рекордьора Пийт Сампрас.

Това е първата голяма победа на Федерер за тази година, след като миналата година той триумфира с победи на Уимбълдън и в откритото първенство на Австралия.

Той заяви, че се чувства страхотно и че ще бъде №1.

По пътя към титлата той се справи с третия в света - сърбина Новак Джокович, а неговият съперник на финалната права отстрани номер 1 в ранглистата при мъжете - Рафаел Надал.

Шотландецът Анди Мъри игра първия си финал от турнир на Големия шлем, след като преодоля Надал, но самочувствието му след тази забележителна победа бързо се изпари в срещата с Федерер.

Федерер спечели първия сет без особени проблеми с 6:2 гейма за 26 минути игра. При 3:2 гейма в полза на Федерер и сервис на Мъри дойде първият пробив в мача. До края на частта стана ясно, че швейцарецът е на крачка от 13-ата си титла от турнир от Големия шлем.

Във втората част Федерер поведе с 2:0 гейма, но шотландецът се съвзе и изравни. Последваха 8 гейма, в които двамата спечелиха подаванията си, а при 6:5 в полза на Федерер, той направи втори пробив.

В третия сет Федерер триумифра, повеждайки с 5:0 и макар че Мъри успя да върне 2 гейма, сетът завърши при резултат 6:2 в негова полза.