Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Флашмоб "Танцувай за ненасилие в училище" в София

1 коментар
Флашмоб "Танцувай за ненасилие в училище" в София

На 20 юни, четвъртък, от 20 ч., столичният парк "Възраждане" ще е сцена на инициативата "Танцувай за ненасилие в училище". Автор е режисьорът Възкресия Вихърова. Ще бъде представен танцов спектакъл, който е част от по-голям проект, предаде БНР.

"Това е една платформа, която беше замислена преди четири години. Официално беше обявена преди една година. Платформата се нарича "Артисти за ненасилие" и е една инициатива - както моя, така бих казала и на Университетски театър на Нов български университет, който е и домакин на тези проекти, които правим и на тази цялата инициатива. Досега са произведени два големи спектакъла. Казвам големи, единият от тях е за насилието върху жени, който има над 40 представление и другият, който през април имаше в рамките на "Пловдив 2019" своя премиера и се нарича "Историята ти в мен", което е за насилие в училище", каза Възкресия Вихърова пред БНР.

Тя обясни, че постановката в парк "Възраждане" тази вечер е един голям автономен танцов фрагмент от последния спектакъл "Историята ти в мен".

"Интересното в този случай е, че всички хора, които участват в него, от една страна са студенти и млади артисти свързани с НБУ, от друга страна са представители на феномена "нулево поколение" (родените между 1990 и1999 година), каза режисьорката.

"Това са децата, които се родиха и се създаваха по време на така най-усилното време на прехода и се смята, че върху тях ще се стовари основната криза, която трябва да се преодолее- екзистенциална, социална, криза на доверието. И за мен беше много голямо откритие да видя, че студентите ни, които завършват и голяма част от тях дипломанти, са представители на това нулево поколение и аз им дадох думата. Те са обект на проучване и същевременно са част от най-младата част от носителите на тази платформа и на представлението, което направихме за ненасилие в училище."

"Бих казала, че от хуманистична гледна точка моята рефлексия и дразнимост се повиши, от артистична гледна точка продължавам да вярвам, че изкуството в различни форми трябва да се занимава директно със социални проблеми", каза още Възкресия Вихърова.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

1 коментар

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. анита хегерланд
    #1

    Звучи абсолютно несериозно?! Насилието в училище идва по две линии. Първата е състезателният характер на образованието, което влиза в противоречие с "демократичния" му състав. Т.е. в него учат "куци, гърбави и кьорави", заедно с нормални, ученолюбиви и напредничави. Този конфликт на възможности, дадености, таланти, поражда завист, омраза, отмъщение и сложни вътрешно институционални отношения. Втората линия е липсата на граници, които родителите, обществото и институциите трябва да налагат по един

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.