Григор Димитров би осмия в света и е на полуфинал в Бризбън

Григор Димитров се класира на полуфинал на силния турнир в Бризбън (Австралия), след като победи с 2:1 (6:3, 4:6, 6:3) осмия в света и четвърти в схемата на турнира Доминик Тийм (Австрия).

В следващия кръг Димитров, който е седми в схемата, ще играе със защитаващия титлата си от миналата година канадец Милош Раонич (трети в света и водач в схемата), отстранил в петък на четвъртфинала бившия номер 1 в света Рафаел Надал с 4:6, 6:3, 6:4.

Мачът започна много добре за българина, който успя да поведе с 3:0 гейма. Той удържа опитите на съперника за връщане на пробива и затвори сета с 6:3.

Вторият сет започна успешно за Тийм, който подобри ефективността на първия си сервис, успя да пробие веднъж и взе частта с 6:4.

Третият сет бе много успешен за българина, който пак постигна два пробива, без да допусне съперника му да се върне в мача.

Най-важен бе деветият гейм, който бе при резултат 5:3 за Димитров. Българинът поведе с 40:0 при сервис на Тийм. Австриецът отрази само първия мачбол, но още при втората възможност Григор сложи точка на спора.

През миналата година Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите, така че успехът ще му донесе и точки за ранглистата.

Полуфиналният му мач с Раонич започва в 6 часа сутринта в събота и ще бъде предаван пряко по Евроспорт 1.