Григор Димитров победи Гаске на турнира в Шанхай

Григор Димитров записа първа победа в кариерата си срещу французина Ришар Гаске в мач от първия кръг на турнира от серията "Мастърс" в Шанхай. Българинът спечели мача в два сета – 6:4, 6:4.

В досегашните пет мача Гаске неизменно бе побеждавал в сблъсъците срещу Димитров и бе един от най-неудобните му съперници.

Мачът започна лошо за българския тенисист, който изостана с 0:3 гейма. Серията на французина бе прекъсната в четвъртия гейм. Димитров показа отлична игра и взе гейма си на нула. Последва пробив за него и резултатът бе намален на 3:2. След това Димитров взе отново подаването си и изравни – 3:3.

Българинът спечели четвърти пореден гейм, след като отново успя да пробие Гаске. Последва пети гейм при собствен сервис. Гаске успя да намали на 5:4.

Сервирането на Димитров за спечелването на първия сет се превърна и в най-оспорвания гейм в мача. Димитров пропусна 3 сетбола, спаси 2 брейкпойнта, но в крайна сметка две чудесни негови отигравания от бекхенд направиха Гаске безпомощен.

Вторият сет започна много добре за българина, който успя да пробие своя съперник. Последва затвърждаване на пробива и 2:0.

Гаске се отговори със стабилен сервис гейм за 2:1, но Димитров бързо поведе с 3:1.

В петия гейм българинът успя да спечели три брейкпойнта срещу френския си съперник, но ги пропиля. Не само това, ами още в следващия гейм допусна да бъде пробит и изглеждаше, че Гаске се е върнал в мача – 3:3.

В седмия гейм обаче Димитров се мобилизира и успя отново да пробие французина – 4:3. След това той затвърди пробива си за 5:3. Гаске отвърна със добър сервис гейм за 5:4.

Последният гейм в мача бе най-безапелационният. С четири отлични сервиса и на практика без игра Димитров спечели гейма и мача.

В следващия кръг той ще играе срещу квалификанта Вашек Поспишил (Канада), който отстрани хърватския гигант Иво Карлович. Ако Григор Димитров спечели, в третия кръг ще се изправи срещу световния номер 1 Новак Джокович (Сърбия). Джокович защитава титлата си в Шанхай от миналата година.