На турнира в Монако

Григор Димитров постигна втората си победа срещу играч от топ 10 в света

Най-добрият български тенисист Григор Димитров победи убедително десетия в света Янко Типсаревич със 7:6(3), 6:1 и се класира за третия кръг от турнира на клей в Монте Карло. Това е втората победа на Димитров над играч от първата десетка в света. Преди година той спечели срещу тогавашния номер 7 Томаш Бердих.

Първият сет в мача срещу Типсаревич бе труден за българина. Неговият сервиз бе пробит в началото, но той успя да обърне резултата в своя полза и победи след тайбрек.

През втората част Димитров диктуваше изцяло събитията на корта и не остави шансове на сръбския си съперник. След 0:1 българинът спечели шест поредни гейма и затвори мача за само час и половина.

Съперникът на Григор Димитров в третия кръг ще бъде някой измежду Роберто Баутиста Агут (59-и в света), Флориан Майер (30-и в света) и Бенжамин Балерет (участва с уайлд кард).

Ако Григор премине в четвъртия кръг, той може да срещне осемкратния шампион в турнира Рафаел Надал.

С победата си срещу Типсаревич българинът си осигури 90 точки за световната ранглиста и 32 700 евро от наградния фонд.

21-годишният хасковлия от понеделник е 34-ти в подреждането на АТП на сингъл с 1112 точки.