Италия пак се промъкна през групите

32 коментара

Италия победи Франция с 2:0 и за пореден път успя да премине груповата фаза на голямо първенство въпреки трудната ситуация, в която "адзурите" бяха изпаднали след първите два мача. В другата среща от групата Холандия победи Румъния със същия резултат. Така “Лалетата” успяха да си върнат за загубата от румънците в квалификациите за европейското първенство.

Във вторник световният шампион за пореден път доказа, че започва да играе футбол едва по средата на големи първенства. Първият гол за сините падна от дузпа след неразчетена намеса на френския защитник Ерик Абидал. Той събори в наказателното поле останалият сам срещу вратаря италиански нападател Лука Тони. Заради това, освен гол, в 25-тата минута Франция остана и с човек по-малко на терена. Дузпата отбеляза Андреа Пирло.

Италия успя да отблежи и втори гол. В 62-ата минути играчът на Рома Даниеле де Роси вкара от наказателен удар след като топката се отклони в крака на Тиери Анри.

В другия мач от групата Холандия игра честно и позволи на Италия да продължи напред. Румъния се нуждаеше от победа, за да си гарантира класирането на четвъртфинал, но показа значително по-слаба игра от “лалетата” и заслужено загуби.

След редица пропуски на “оранжевите” през първото полувреме, резултатът откри Хунтелаар в 54-ата минута, когато засече центриране и изведе отбора си напред в резултата. Новината предизвика изблици на радост от феновете на Италия, които доста напрегнато наблюдаваха срещата с Франция на стадион “Лецигрунд”в Цюрих.

В 87-ата минута Робин ван Перси сложи точка на спора в групата след като вкара с левия крак в горния десен ъгъл на румънския вратар Лобонц. След последните мачове Холандия се класира напред с пълен актив от точки и голова разлика 9:1. Съперникът на “оранжевите” в следващата фаза ще бъде решен в мача между Швеция и Русия. Италия ще срещне на четвъртфинала тима на Испания.