Италия започна участието си на Мондиала с равенство срещу Парагвай

4 коментара

Дeйстващият световен шампион - отборът на Италия започна с равенство участието си на Мондиал 2010. Футболистите на треньора Марчело Липи завършиха 1:1 срещу отбора на Парагвай.

Парагвайците поведоха с гол на Антонин Алкарас в 39-ата минута.  За Италия се разписа  Даниеле Де Роси в 63-та минута.

Срещата се игра под проливен дъжд в Кейптаун. Италианците доминираха, но не създадоха много чисти положения, а на няколко пъти показаха сериозни слабости в защита.

Въпреки равенството Италия остава фаворит за излизане от групата, в която са и Нова Зеландия и Словакия, които играят във вторник.

В друг мач от четвъртия ден на Модиала Холандия се наложи с 2:0 над Дания.

"Лалетата", които са сочени за едни от фаворитите на първенството, откриха резултата след центриране на Робин ван Перси и автогол на Даниел Агер в първите секунди на второто полувреме.

Малко преди края на срещата Дирк Каут се разписа за 2:0 и така холандците без да впечатляват с играта си започнаха успешно участието си на първенството.

В другия мач от групата Япония поднесе изненада, като успя да победи Камерун с 1:0. Единственото попадение в мача отбеляза звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда в 40-ата минута на двубоя след колективна грешка на камерунската защита.

Малко по-рано звездата на Камерун и Барселона Самуел Ето`о прогнозира, че страната му ще стане световен шампион.