
В университета Гионгсанг, Южна Корея, създадоха клонинги на ангорски котки, светещи в червено под ултравиолетова светлина, съобщава Ройтерс.
Професор Конг Илкун е получил три светещи ангорски котки. За целта учените са добавили ген за флуоресцентен белтък в клетки от кожата на котката-майка. След това учените са ги вкарали в яйцеклетка и са получили генномодифицирани светещи котки. Котенцата са се появили на бял свят през януари и февруари.
Производството на клонирани котки с манипулирани гени е значимо постижение, тъй като може да помогне за разработване на лечения за генетични заболявания. Технологията ще допринесе и за разработване на лечение със стволови клетки. Тя може да бъде използвана също за клониране на застрашени животни.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент