Левски и ЦСКА с тежки загуби в Лига Европа

Левски и ЦСКА записаха тежки загуби във вторите си мачове от турнира Лига Европа като особено трагично бе представянето на "сините", които загубиха с 0:4 от Лацио като домакини. "Червените" от своя страна записаха поражение с 0:2 при гостуването си на Рома.

Загубата на Левски от Лацио бе петата поредна за отбора. В тези мачове шампионите са допуснали общо 10 гола и са успели да отбележат само един. Тази тенденция си пролича особено ясно срещу италианския отбор. Българите изпуснаха множество чисти голови положения като на моменти отиграванията на сините в атака бяха комични.

От своя страна Лацио успяваше да отбележи при почти всяка възможност. Така с головете на Матузалем в 22-та минута и на Мауро Сарате в 45-тата италианците решиха срещата в своя полза още през първото полувреме. Резилът за българите обаче бе сътворен през второто полувреме след като носителите на Купата на Италия успяха да вкарат още два безответни гола чрез Мегни и Томазо Роки.

В Рим ЦСКА също не впечатли и загуби от Рома без да отбележи гол. Мачът бе решен дори по-бързо отколкото това се случи на Левски. Италианският тим успя да откаже българите с два гола в 20-тата и 23-тата минути. Техни автори станаха Окака и Перота.

През по-голямата част от срещата ЦСКА игра безидейно и по подобие на Левски не успя да се възползва от головите си положения.