Левски загуби, но вкара на Челси

50 коментара
Левски загуби втория си мач от групите на Шампионската лига с 1:3. Този път от шампиона на Англия Челси.  Срещата започна с лек домакински натиск на българите, но той не доведе до резултат. Постепенно гостите изравниха играта и достигнаха до няколко добри положения за гол. Между 20-тата и 30-тата минута Балак и Дрогба удариха по веднъж гредите зад Георги Петков.

Логичното се случи в 39-тата минута, когато след разбъркването пред вратата на домакините, Петков успя да избие удар от близо на Оби Микел. Вратарят нямаше никакъв шанс при добавката на Дидие Дрогба.

В началото на втората част английският тим увеличи оборотите и достигна до втори гол в 52-та минута. Негов автор отново бе Дрогба. Той успя да спре изключително майсторски центрирана към него топка и след като елиминира Топузаков провря кълбото покрай плонжа на Петков. Левски се опита да отвърне на удара, но футболистите на Станимир Стоилов така и не успяваха да стигнат до чисто положение.

В 68-та минута Дригба оформи своя хеттрик  и технично отклони с пета удар на Франк Лампард. След този гол дойдоха минутите на Левски. За близо 20 минути сините от София показаха защо играят в Шампионската лига и буквално бомбардираха вратаря на гостите Чех. Първо Йовов остана сам срещу него, но удара му бе спасен, след това Чех направи героични спасявания след удари отново на Йовов и на влезлия като резерва Георги Иванов – Гонзо.

Междувременно в игра се появиха Мариян Огнянов за Левски и Ариен Робен за Челси. Холандското крило показа за кратко време, че не е заслужавал ролята си на резерва. С първото си докосване на топката той успя да пробяга цялата половина на съперника, но ударът му мина сантиметри покрай гредата.

Така се стигна и до историческия момент за Левски в 89-тата. При перфектна контраатка Игор Томашич подаде пас към Йовов, който технично продължи към Огнянов с пета. Младокът пое топката и с мощен удар я прати в мрежата на най-скъпия вратар в света Петер Чех.

Това хвърли в екстаз пълния стадион “Васил Левски” и донесе достойната загуба на българския шампион от един от най-добрите тимове в света.

Треньорът на Челси Жозе Моуриньо изрази задоволството си от победата на неговия отбор.

“Не се случва често Челси да отбележи три гола и ще помним този ден дълго. Левски също започна много добре. Ако отборът продължава да играе така, ще спечели точки от другите в групата”, заяви той на пресконференцията след мача.

Наставникът на Левски Станимир Стоилов коментира, че на на неговия тим все още липсват опит и класа.

“Ние набираме самоувереност и самочувствие. Все пак от отбори от средно европейско ниво скочихме на грандовете Барселона и Челси”, каза той.

В другия мач от групата Барселона успя да измъкне равенство 1:1 от Вердер. Така в група “А” лидер е Челси с 6 точки пред Барселона 4, Вердер 1 и Левски 0.