Пореден футболен срам в Европа

Левски загуби с 0:2 от неизвестни казахстанци и отпаднаха от Лига Европа

Отборът на Левски загуби срамно като гост с 0:2 от шестия в първенството на Казахстан тим Иртиш (Павлодар) и отпадна безславно от Лига Европа, след като първият мач в София завърши при нулево равенство.

Иртиш си спечели победата още в първите минути с голове на Камолидин Мурзоев в 6-та минута и Улугбек Бакаев в 12-та минута от дузпа. Заради нарушението при дузпата бе изгонен Даниел Димов.

До края на мача "сините" показаха познатата от последните месеци безидейна игра и не успяха дори да внесат напрежение в мача.

Така Левски за пореден път се проваля в европейските турнири като губи от слабоизвесен отбор.

По-късно вечерта Ботев (Пловдив) приема друг казахстански отбор – Астана, след като успя да победи като гост в първия мач с 0:1.