Литекс с равенство, ЦСКА с първа победа в евротурнирите

4 коментара

Със смесен успех преминаха поредните мачове на български отбори в европейските клубни турнири по футбол.

В първи мач от третия квалификационен кръг в турнира на Шампионската лига шампионът Литекс като домакин направи 1:1 със словашкия Жилина.

През първото полувреме ловчанлии бяха по-активни, но така и не успяха да отбележат гол.

В началото на второто полувреме домакините продължиха безплодните опити да създадат опасни голови положения. Вместо това обаче при една от контраатаките си гостите от Словакия успяха да поведат с гол в 66-тата минута на Томаш Майтан.

Едва тогава атаките на литекс станаха по-масирани и ефективни и при една от тях в 79-тата минута Том изравни след центриране на Ивелин Попов.

Реваншът е следващата седмица и, за да се класира, Литекс ще се нуждае от задължителна победа.

Вицешампионите от ЦСКА започнаха тазгодишното си участие в лига Европа с победа. В дебюта в официален мач на новия треньор Павел Дочев ЦСКА надигра с 3:0 северноирландския Клифтънвил в третия квалификационен кръг на турнира.

Головете отбелязаха Павел Виданов в 9-тата, Маркиньос в 72-та и Румен Трифонов в 73-тата минута.