Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Pioneer Investments стартира четири нови взаимни фондове

0 коментара

Pioneer Investments и Булбанк започнаха предлагането на четири нови взаимни фондове от фамилията Pioneer Funds, съобщиха в четвъртък от банката, която е част италианската банкова група Уникредито. Така общият брой взаимните фондове, предлагани на българския пазар, става 13.

Българските инвеститори могат да инвестират в акции на източноевропейски компании (Pioneer Funds – Eastern European Equity), да се възползват от добрата възвращаемост и ръста на американските средноголеми компании (Pioneer Funds – U.S. Mid Cap Value), да инвестират в облигации, емитирани от правителствата в развиващите се пазари, включително и България (Pioneer Funds – Emerging Markets Bond).

За консервативните инвеститори, Pioneer Investments предлага възможност да инвестират във взаимния фонд с пълна възвръщаемост (Pioneer Funds – Total Return Dynamic).

През януари 2005 година се навършиха две години от стъпването на Pioneer Investments на българския пазар и предлагането на инвестиционни продукти, съвместно с Булбанк. Към 31 август Pioneer Investments и Булбанк управляват активи за 21,2 милиона евро – над 12.3 милиона евро са от директни инвестиции, а 8,9 милиона евро от специализирания продукт “структуриран депозит”.

Портфейлът на фонд Pioneer Funds – Eastern European Equity (фонд “Акции Източна Европа”) инвестира в компании, учредени или извършващи дейността си в Централна и Източна Европа, както и някои избрани страни от Близкия Изток. Той е подходящ за инвеститори, които искат да участват на специализирани пазари с висок потенциал за ръст.

Pioneer Funds – U.S. Mid Cap Value (фонд “Американски компании – средна пазарна капитализация”) инвестира в средни американски компании, които съчетават потенциала за ръст, типичен за малки компании и относителната стабилност на големите компании. Управлението на портфейла е фокусирано върху стойността, т.е. търсят се добре управлявани средноголеми компании, предлагащи продукти с добър потенциал за търсене. Наред с това, за подбора на компаниите се използват и критерии като висока възвръщаемост, ръст и финансова стабилност. През 2004 година Pioneer Funds – U.S. Mid Cap Value получи AA рейтинг от Standard & Poor’s.

Pioneer Funds – Emerging Markets Bond (фонд “Облигации на развиващите се пазари”) е диверсифициран, многосекторен портфейл, който предлага възможности за инвестиции в дългови инструменти на развиващите се държави. Целта на под-фонда е да достигне капиталов ръст и доход в средносрочен и дългосрочен план. Облигации, емитирани от българското правителство, също представляват част от диверсифицирания портфейл от над 110 елемента.

Pioneer Funds – Total Return Dynamic (фонд “Пълна възвращаемост динамичен”) цели да достигне максималното инвестиционно представяне и запазване на капитала в средносрочен и дългосрочен план. Фондът се фокусира върху пълна възвръщаемост, т.е. инвестиционното му представяне се сравнява с индикатор за възвръщаемост – Euribor плюс 150 базисни точки. Фондът може да инвестира до 75% от нетните си активи в акции и до 25% в конвертируеми облигации.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

0 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.