Пиронкова е на 1/8-финал на Уимбълдън

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова победи с 2-1 сета хърватката Петра Марич и за трета поредна година достигна четвъртия кръг на най-престижния тенис турнир в света – Уимбълдън.

Тя нямаше никакви проблеми в първия сет, в който направи два пробива в подаването на съперничката си и за 26 минути стигна до 6:1.

И вторият сет започна с пробив на българката, която поведе с 2:0 и 3:1. Последва нов пробив за Пиронкова и 4:1. Последва обаче трудно обяснимо отпускане и тя загуби пет последователни гейма и отстъпи сета с 4:6.

В началото на сета Марич спечели и шести пореден гейм. След това обаче българката се върна към стабилната си игра и да спечели сега с 6:2 и мача, продължил час и 47 минути.

На осминафинала в понеделник около 16 часа българско време Пиронкова ще се изправи срещу миналогодишната финалистка в турнира Агниешка Радванска от Полша.