Пиронкова мина в третия кръг на "Ролан Гарос", Каратанчева отпадна

Цветана Пиронкова Снимка:БГНЕС

Цветана Пиронкова достигна за пръв път в кариерата си до третия кръг на турнира "Ролан Гарос", след като в четвъртък победи с 6:3, 7:6 (6:2) Дениса Алертова от Чехия.

Българката контролираше мача през цялото време, като само във втория сет допусна известно отпускане, което направи играта по-оспорвана.

В началото на този сет Пиронкова бе "пробита"при 2:0 за Алертова. Пиронкова върна веднага пробива, но още в следващия гейм отново не успя да вземе подаването си. Така се стигна до 4:1 за чехкинята.

Пиронкова обаче върна увереността си, спечели следващите три гейма и изравни при 4:4. После двете си размениха по два гейма и се стигна до тайбрек, в който българката даде само две точки на съперничката си.

По-рано в четвъртък Сесил Каратанчева отпадна във втория кръг, след като поведе с един сет (6:3) на американката Ирина Фалкони, но загуби следващите два - 1:6, 2:6.