Политиката на строги икономии в страните от еврозоната крие риск да доведе до разпадане на валутния съюз. Това предупреждение отправи френският президент Франсоа Оланд.
"Мой дълг днес е да кажа на европейските ръководители, че безкрайното продължаване на политиката на строги икономии крие риск да доведе не до намаляване на дефицита, а до формиране на непопулярни правителства, които в определен момент ще се превърнат в лесна жертва на популисти", каза Оланд в интервю за обществената телевизия Франс 2 и приведе като примери Италия и Гърция.
В интервюто си той обяви промяна в отхвърления от Конституционния съд на страната негов план, който предвиждаше 75-процентова данъчна ставка за доходи от над 1 милион евро. Новата идея на Оланд е "супер данъкът" да бъде плащан от компаниите, които дават заплатите над един милион евро годишно. Според него прехвърлянето на данъка върху компаниите би било начин, чрез който най-заможните французи да бъдат накарани да помогнат за преодоляване на кризата.
"Придържам се към своето обещание", каза Оланд по време на едночасовото интервю, насочено да убеди френския народ, че той прави всичко възможно, за да изправи икономиката отново на крака.
Предложеният данък все пак трябва да получи одобрение от парламента, посочва АП.
Френският лидер обеща, че въпреки усилията, които полага да намали бюджетния дефицит в обстановка на икономическа стагнация, на домакинствата през тази и следващата година няма да бъдат налагани нови данъци и няма да има данъчни увеличения за тях.
В интервюто Оланд засегна и външнополитически въпроси, сред които темата за Сирия. По думите на президента ситуацията в Сирия все още е прекалено несигурна, за да бъде доставяно оръжие на бунтовниците - идея, която Франция подкрепя в дългосрочен план.
Франция няма да доставя оръжия в Сирия, докато не стане "сигурно, че те ще бъдат използвани от членовете на легитимната опозиция". "В момента нямаме такава гаранция", заяви Оланд.
За честна и независима журналистика
Подкрепете Mediapool.bg с 5€, за да разчитате и занапред на независима, професионална и честна информационно-аналитична медия.
12 коментара
Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.
Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.
Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg
Прочетете нашите правила за участие във форумите.
За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.
уточнявам. Това са всички недомислили, но избираеми политици и неизбираеми банкерчета, които са толкова тъпи че докараха кризата.
10 Уточнете се. Кои са тези:"Абе не я разбирате икономиката, и това е. Правите криза след криза."
Абе не я разбирате икономиката, и това е. Правите криза след криза. Време е за големи рокади.
7. до 8. Свали си розовите очила за да видиш.
7,напротив!Кой те е заблудил,че в Англия дереджето им не било по-розово отколкото във Франция?
6. В Англия не са комунисти, пък дереджето им не е по-розово, с изключение на бузките им.
Защо когато народа нещо не му е комфортно прибягва до такива кухи шамандури като мосю Оланд? В най-добрия случай той няма да направи нищо, в най-лощия ще направи маса поразии. Защо хората са толкова слаби и гласуват за комунисти и социалисти(маскирани комунисти)?
Оланд изглежда като пълен зубрач и действа като заклет такъв. Успокояващото за него е това, че не е единствен, което пък е твърде обезпокоително за нас. В интервюто си Оланд каза още, че му били трябвали французите, като повтори "всички французи", което е твърде важно. Обаче как да стане, след като поряза богатите с популистките си 75% данък, чрез мнозинството си прокара закона за xoмo двойките и с тези си действия той разпарчетоса френското общество, което сега пък му трябвало като едно цяло, което …
наистина е в основата на всеки един успех, но не само в лично-политически план. Точно тези закони ли трябваше да бъдат избоксирани през парламента точно сега, се пита човек. Сякаш до сега xoмо-cекcyалнитe нямаха никакви права. Разбирам, че трябва да се отвлича вниманието на хората от реалните проблеми, ама чак пък толкоз да се преиграва с "правата и свободите" е просто нездравословно, а 75% данък е безумие, защото парите са като водата, другари, и вие трябва най-добре да го знаете това с редките си пръсти.
"Франция няма да доставя оръжия в Сирия, докато не стане "сигурно, че те ще бъдат използвани от членовете на легитимната опозиция"". Пари в хазната нямало, но пари да се въоръжават съмнителни елементи има, защото това е един вид "фючърс". "Те ще ни се изплатят с ресурси, когато му дойде времето.".
Г-н Холанд,
Политиката на строги икономии в страните от еврозоната не крие никакъв риск. Риск крият абсолютно неадекватни политически действия на принципа на Орбан* "щом имам мнозинство, нека го ползвам до дyпка, а след това и потоп", комбинирани с липсата на визионерско мислене, както и цинизма на "капитала" към съдбата на онези "вoнящи лyмпени", без които и те нямаше как да са нито толкова богати, известни, боготворени, но и напълно безотговорни, все пак и законите действат само до определени суми, а оттам нататък сметката просто се представя на вечните плащачи - "лyмпените", които не могат (пък и няма смисъл) да избягат в някой "данъчен" "рай". Чуйте им само изразът "данъчен рай". Значи, за тях раят е там, където няма данъци, поделяне отговорности и суетните, лъскавки стоки имат достойни за уважение цени.
Но.
Всички тия неща са доказани от практиката и няма нужда от повече доказателства, понеже многократно сме преки свидетели и участници в случващото се разпадане на отдавна утвърдени ценности, за които вече е дори срамно да се говори, а думите за описания стават все по-малко, съкратени от лицемерните идиоти назначени за цензуратори. Сякаш като я няма думата и явлението ще изчезне.
"О, свещена простота!"
ABTOP:
Rазюздани социални харчове, ранно пенсiониране и други глезотии в Западна Европа и във Франция особенно ще доведат до строги икономии и до девалция. Алтернативата на строги икономии не е безумни социални харчове, намален работен ден и ранно пенсiониране.