Поредна победа и Григор Димитров е на полуфинал в Бризбейн

След поредната си победа (пета поред от началото на годината без нито една загуба) най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира Бризбейн, Австралия с награден фонд 436 630 долара.

В четвъртфиналния си мач българинът надигра убедително за по-малко от час поставения под номер 7 в схемата на турнира австрийски ветеран Юрген Мелцер с 6:3, 6:2.

"Определено играя добре в този турнир. Направих добри три мача и изиграх мачове на двойки. Чувствам се добре тук и определено условията ми допадат", каза Димитров след мача, цитиран от официалния сайт на турнира.

Той отново, както и в предишния си мач, имаше голямо предимство при началния удар, като направи 17 аса срещу само пет на съперника си и спечели 84% от разиграванията след първи сервис. Димитров успя да оползотвори и всичките си три шанса за пробив в подаването на противника.

Във втория сет при 2:1 за Мелцер българинът спечери пет поредни гейма, за да спечели и мача.

В предишния си мач той отстрани 13-тия в света канадец Милош Раонич. На полуфинала в събота му предстои сблъсък с 36-тия в ранглистата Маркус Багдатис от Кипър. Двамата са се срещали два пъти и имат по една победа. Загубата на Димитров обаче дойде след отказване по здравословни причини в началото на втория сет от мача им на турнира "Уимбълдън" миналата година.

"Просто искам да изляза утре и да се наслаждавам, да играя моята игра и, разбира се, да импровизирам", каза Димитров, който с днешната си победа си осигури 22 500 долара от наградния фонд и 90 точки за световната ранглиста.

В своя четвъртфинален мач днес Багдатис надигра с 6:3, 6:4 поставения под номер 3 Жил Симон от Франция.

В другия полуфинал ще се срещнат шотландецът Анди Мъри (шампион от Уимбълдън и олимпийски шампион от миналата година), отстранил Денис Истомин от Узбекистан, и японецът Кей Нишикори (19-ти в света), победил украинеца Александър Долгополов (18-ти).

Нишикори е партньор на Григор Димитров при двойките. На двамата в събота им предстои полуфинал и в този турнир срещуТоми Робредо и Марсело Мело.