Реал (Мадрид) и Челси стигнаха полуфинал в Шампионската лига

3 коментара

Реал (Мадрид) и Челси отстраниха своите съперници в четвъртфиналите на Шампионската лига и продължиха напред. Драма обаче не липсваше.

Борусия (Дортмунд) бе много близо до мечтания обрат срещу "Реал" (Мадрид), след като тимът водеше с 2:0 на полувремето. Първата среща в Мадрид свърши 3:0 в полза на Реал и германците се нуждаеха от най-малко същия резултат, за да се доберат до дузпи.

Шансът бе изпуснат в 65-тата минута, когато нападателят на Борусия Михтарян беше изведен сам срещу вратаря на Реал Икер Касияс. Арменецът излъга испанския вратар, но стреля в гредата, а след това ударът на Левандовски беше блокиран. Така Реал се добра до загуба само с 2:0 и продължи напред.

"Челси" на свой ред се класира за полуфиналите в Шампионската лига след гол в 87-ата минута, което донесе победата над ПСЖ с 2:0. Англичаните изхвърлиха френския си съперник от турнира с общ резултат 3:3 и гол на чужд терен.

Лондончани поведоха в 32-ата минута, когато резервата Шурле вкара с удар от наказателното поле. Челси игра добре, но нямаше късмет да реши мача по-рано. В началото на второто полувреме сините удариха две греди.

Победата дойде в самия край на мача. При далечен удар към врата на ПСЖ топката рикошира и забави хода си. Тогава Демба Ба се изпревари защитник на съперника и я засече във вратата на ПСЖ.