Реал Мадрид спечели Ел Класико

Реал Мадрид победи с 2:1 Барселона на "Камп Ноу" в голямото дерби на испанския футбол.

Кристиано Роналдо донесе победа на тима на Зинедин Зидан с гол в 85-ата минута.

Това бе първи успех за "белия балет" на "Камп Ноу" от 2012 година. Освен това Реал прекъсна впечатляващата серия на Барселона от 39 мача без загуба във всички турнири.

Домакините откриха с гол на Жерар Пике в 56-та минута. Седем минути по-късно Карим Бензема изравни.

После Реал дори остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Серхио Рамос, но успя да стигне до победата с попадение на Кристиано Роналдо пет минути преди края на редовното време.

След съботните мачове  Реал с 69 точки изостава със седем от каталунците и с една от Атлетико (Мадрид), който победи Бетис с 5:1.