С два гола срещу Реал Индзаги стана голмайстор в историята на Шампионската лига

Нападателят на Милан Филипо Индзаги вкара два гола във вратата на мадридския Реал, с които стана най-резултатният футболист в историята на европейската Шампионска лига. Със 70 гола той изпревари досегашните рекордьори Герд Мюлер (Байерн) и Раул Гонзалес (Реал Мадрид).

Мачът на стадион "Джузепе Меаца" в Милано завърши 2:2, като гостите от Мадрид поведоха с гол на Гонзало Игуаин в 45-та минута, а успяха да се доберат до равенство с гол на Педро Леон в даденото от съдията допълнително време на мача.

Добрата новина за Милан е загубата на прекия им конкурент за второто място в групата Аякс като гост на френския Оксер с 1:2.

Така в тази група "G” на турнира Реал води с 10 точки, пред Милан – 5, Аякс – 4 и Оксер – 3 точки.

В други, преминал през обрати мач украинският Шахтьор (Донецк) победи като домакин с 2:1 лондонския Арсенал, след като губеше след побадение на Тио Уолкот още в 10-тата минута. Изравни Чигрински, а победата на украинците донесе хърватският национал и бивш играч на Арсенал Едуардо в 45-тата минута.

В другия мач от групата португалският Спортинг (Брага) победи като гост в Белград Партизан с 1:0.

Начело в група "Н" е Арсенал с 9 точки, следван от Шахтьор – също 9, но с по-лоша голова разлика, Спортинг – 6 и Партизан – без точка.

В група "Е" убедително с пълен актив от 12 точки води мюнхенският Байерн след победата си като гост на румънския Клуж с 4:0. Рома излезе на второ място с 6 т. след ценна победа като гост на Базел с 3:2. Швейцарците и румънците са с по 3 точки.

С пълен актив води и Челси в група "F" след побледа с 4:1 в Лондон срещу московския Спартак, останал с 6 точки. Толкова има и френският шампион Марсилия, разгромил в сряда вечер като гост словашкия Жилина със 7:0.

Предишната вечер в група "А" лондонският Тотнъм надигра на свой терен убедително носителя на купата от миналата година Интер (Милано) с 3:1. В другия мач холандският Твенте победи в Бремен Вердер с 2:0.

Така води Тотнъм със 7 точки, колкото има и Интер, пред Твенте с 5 и Вердер с 2 точки.

В група "В" - Апоел Тел Авив – Шалке ’04 0:0 и Бенфика – Лион 4:3. Води Лион с 9 точки, пред Шалке – 7, Бенфика – 3 и Апоел – 1 точка.

В група "С" Валенсия победи като домакин шотландския Глазгоу Рейнджърс 3:0, а Манчестър Юнайтед надигра със същия резултат като гост турския Бурсаспор след общо взето безлична игра на Димитър Бербатов и голове на Флетчер, Обертан и Бебе.

В група "D" Рубин Казан – Панатинайкос 0:0 и ФК Копенхаген – Барселона 1:1.

Барселона е напред с 8 точки, пред ФК Копенхаген – 7, Рубин – 3 и Панатинаикос – 2 точки.