Снеговалеж и силен вятър в Силистренска област оставиха без ток 6 села и затрудниха движението по пътищата.
Без ток осъмнаха жителите на Ламбриново, Казимир, Иширково, Йорданово, Смилец и Сърпово, съобщиха от Гражданската защита. Екипи на Е.ОН отстраняват авариите.
Временно бе затворен пътят Силистра-Добрич през село Средище. На изхода на Силисдтра полицейски постове спират автомобилите и ги предупреждават да не продължават, ако не са добре оборудвани за зимни условия.
Пътуването в посока Добрич може да става по маршрута през град Тервел. Там обаче в участъка между селата Алеково и Бистра са закъсали 6 тежкотоварни автомобила. На мястото са изпратени екипи на областното пътно управление, които правят опити да изтеглят камионите и да освободят пътя.
Затруднено е движението и в някой пътни участъци на Дуловската община.
От КАТ в Силистра предупреждават водачите на тежкотоварни автомобили да пътуват само с вериги. В района продължава да вали сняг.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент