ЦСКА изпусна Фулъм в Лига Европа, Левски загуби от Виляреал

3 коментара

ЦСКА изпусна да победи английския тим Фулъм на стадион “Васил Левски“, въпреки че беше по-добрият отбор и записа равенство 1:1 в първия си мач от груповата фаза на Лига Европа.

ЦСКА поведе с гол на Мишел Платини в 61-та минута. Само четири минути по-късно обаче англичаните върнаха попадението след фатална грешка на вратаря Иван Караджов. Докрая на срещата армейците търсиха победата, но не успяха да отбележат гол.

В другата среща от групата швейцарският Базел се наложи като домакин над Рома с 2:0. В следващия кръг “червените“ ще гостуват в Рим.

ЦСКА започна срещата с Фулъм, който излезе с някои от резервните си футболисти,  по-добре и още във 2-та минута Иван Стоянов стреля опасно, но топката мина встрани от вратата на Стокдейл. В 28-та минута отново Стоянов създаде опасност пред вратата на гостите, но защитник на Фулъм успя да избие топката в корнер.

Англичаните създадоха само едно по-опасно положение през първото полувреме. В 44-та минута Саймън Дейвис стреля, но право в ръцете на Караджов.

Още в началото на първото полувреме Любослав Пенев пусна в игра дебютанта Мишел Платини, който бе привлечен от Черно море и Маркиньос. Армейците започнаха много остро полувремето и логично в 61-та минута Маркиньос свали топката с гърди към Мишел Платини и той с удар от границата на наказателното поле откри резултата.

В 65-та минута Фулъм се възползва от грешка в отбраната на ЦСКА и Камара се озова срещу Караджов, който бе излязал непремерено напред. Иван Иванов не успя да го спре и Камара на празна врата вкара за 1:1.

В 78-та минута Маркиньос подаде отлично към Тодоров и той стреля опасно, но Стокдейл успя да боксира топката в корнер. До края на срещата ЦСКА бе по-активният отбор, но не успя да стигне до победата.

Късно вечерта в четвъртък първия си мач в груповата фаза на Лига Европа изигра и Левски, който като гост загуби от испанския Виляреал с 1:0. Единственото попадение в мача отбеляза Нилмар в 73-ата минута.