ЦСКА също отпадна от Лига Европа, губи от Бешикташ с 1:2

След Левски и ЦСКА отпадна от турнира Лига Европа, след като допусна домакинска загуба от Бешикташ с 1:2 на стадион ”Васил Левски”. Българите могат да съжаляват, защото през първото полувреме пропуснаха няколко отлични положения за гол. Основен виновник за загубата бе вратарят на ”червените” Райс Мболи, койтo направи две груби грешки, довели до голове в неговата врата.

В началото на мача Бешикташ започна с доста по-активна игра от домакините, а ЦСКА разчиташе основно на контраатаки. Въпреки териториалното надмощие на турския отбор, тактиката на българите можеше да се окаже много по-успешна, но открилите се възможности при контраатаките бяха пропилени.

В 16-ата минута Платини изведе чудесно Делев зад гърба на турската отбрана, но нападателят на ЦСКА се засуети и не успя да стреля от удобна позиция. В 43-ата минута отново Спас Делев изскочи сам срещу вратаря на Бешикташ Гьонен, но шутът на нисичкия нападател излезе на сантиметри от дясната греда.

Две минути след това Платини получи чудесна възможност за гол. Той финтира турски защитник, но фалцовият му удар с десния крак бе спасен от вратаря Гьонен.

Бешикташ поведе в 59-ата минута след центриране на Гути, лоша намеса на Мболи и удар на Запоточни с глава. Пет минути по-късно още по-груба грешка на Мболи позволи на Бешикташ да поведе с 2:0. Виданов върна топката към стража на червените, който се подхлъзна и Холошко на празна врата реализира.

Почетното попадение за ЦСКА вкара ирландският нападател Шеридън в 79-ата минута. Тогава Делев центрира от фаул, резервният страж на турците Аръкан излезе неразчетено и Шеридън вкара с глава.

В последния мач от турнира ЦСКА гостува на лидера Порто, но срещата е без значение и за двата отбора.