Всички медалисти от събота (13 Август)

Гребане, скиф, мъже:
1. Мае Дрисдейл (Нова Зеландия) - 6:41.34 минути, фотофиниш
2. Дамир Мартин (Хърватия) - 6:41.34
3. Онджей Синек (Чехия) - 6:44.10


Гребане скиф, жени:
1. Кимбърли Бренън (Австралия) - 7:21.54 минути
2. Дженевра Стоун (САЩ) - 7:22.92
3. Дуан Цзинли (Китай) - 7:24.13


Гребане, осморка с рулеви, жени:
1. САЩ (Емили Регън, Кери Симондс, Аманда Полк, Лорън Шметерлинг, Теса Гобо, Мегън Мусницки, Елеанор Логън и Аманда Елмор) - 6:01.49 минути
2. Великобритания (Катрин Гривс, Мелъни Уилсън, Франсис Хютън, Поли Суон, Джесика Еди, Оливия Карнъджи-Браун, Карън Бенет и Зоуи Лий) - 6:03.98
3. Румъния (Роксана Коджиану, Йоана Струнгару, Михаела Петрила, Юлиана Попа, Мадалина Берес, Лаура Опря, Аделина Богус и Андреа Богиан) - 6:04.10


Гребане, осморка с рулеви, мъже:
1. Великобритания (Скот Дюрант, Том Рансли, Андрю Ходж, Мат Готръл, Пийт Рийд, Пол Бенет, Мат Ленгридж и Уилямс Сач) - 5:29.63 минути
2. Германия (Максимилиан Мунски, Малте Якшик, Андреас Куфнер, Ерик Йоханесен, Максимилиан Райнелт, Феликс Драхота, Рихард Шмид и Ханес Оцик) - 5:31.59
3. Холандия (Дирк Уитенбогард, Боаз Мейлинк, Кай Хендрикс, Будевайн Роел, Оливиер Сигелар, Тоне Витен, Мехиел Ферслуис и Роберт Люкен) - 5:31.59


Диск (мъже):
1. Кристоф Хартинг (Германия) - 68.37 метра
2. Пьотр Малаховски (Полша) - 67.55
3. Даниел Ясински (Германия) - 67.05


Стрелба, финал на 25 метра бърза стрелба с пистолет (мъже):
1. Кристиан Райц (Германия) 34 точки
2. Жан Киканпо (Франция) 30
3. Ли Юехо (Китай) 27


Стрелба, скийт (мъже):
1. Габриеле Росети (Италия
2. Maркус Свенсон (Швеция)
3. Абдулах Ал-Рашиди (под олимпийски флаг)


Скокове на батут (мъже):
1. Владислав Гончаров (Беларус) - 61.745 точки
2. Дун Дун (Китай) - 60.535
3. Гао Лей (Китай) - 60.175


Колоездене на писта, кейрин (жени):
1. Елис Лигтли (Холандия) - 11.217 секунди
2. Ребека Джеймс (Великобритания)
3. Ана Миърс (Австралия)


Колоездене на писта, отборно преследване, жени:
1. Великобритания (Кейти Арчибалд, Лора Трот, Елинор Баркър и Джоана Роузъл-Шанд) - 4:10.236 минути - световен рекорд
2. САЩ - 4:12.454
3. Канада - 4:14.627


Фехтовка:
финал сабя отборно, жени:
Русия - Украйна - 45:30
Мач за 3-о място:
Италия - САЩ - 30:45


Тенис (жени):
1. Моника Пуиг (Пуерто Рико)
2. Анжелик Кербер (Германия)
3. Петра Квитова (Чехия)
финал: Моника Пуиг (Пуерто Рико) - Анжелик Кербер (Германия) - 6:4, 4:6, 6:1


Скок на дължина, мъже:
1. Джеф Хендерсън (САЩ) - 8.38 метра
2. Луво Маньонга (РЮА) - 8.37
3. Грег Ръдърфорд (Великобритания) - 8.29


Бягане на 10 хиляди метра, мъже:
1. Мохамед Фара (Великобритания) - 27:05.17 минути
2. Пол Тануи (Кения) - 27:05.64
3. Тамират Тола (Етиопия) - 27:06.26


100 метра спринт, жени:
1. Илейн Томпсън (Ямайка) - 10.71 секунди
2. Тори Боуи (САЩ) - 10.83
3. Шели-Ан Фрейзър-Прайс (Ямайка) - 10.86


Седмобой, жени:
1. Нафисату Тиам (Белгия) - 6810 точки
2. Джесика Енис-Хил (Великобритания) - 6775
3. Бриан Тайсън-Ийтън (Канада) - 6653


Плуване, щафета 4х100 съчетано (мъже):
1. САЩ (Райън Мърфи, Коди Милър, Майкъл Фелпс и Нейтън Ейдриън) - 3:27.95 минути - олимпийски рекорд
2. Великобритания (Крис Уолкър-Хеббърн, Адам Пийти, Джеймс Гай и Дънкан Скот) - 3:29.24
3. Австралия (Мичел Ларкин, Джейк Пакард, Дейвид Морган, Кайл Чалмърс) - 3:29.93


Плуване, щафета 4х100 съчетано (жени):
1. САЩ (Катлийн Бейкър, Лили Кинг, Дана Волмер, Симоне Манюел) - 3:53.13 минути
2. Австралия (Емили Сийбом, Тайлър Маккеоун, Ема Маккеон, Кейт Кемпбъл) - 3:55.00
3. Дания (Мие Нилсен, Рике Мьолер Педерсен, Жанет Отесен, Перниле Блуме) - 3:55.01


Плуване, 1500 метра (мъже):
1. Грегорио Палтриниери (Италия) - 14:34.57 минути
2. Конър Джагър (САЩ) - 14:39.48
3. Габриеле Дети (Италия) - 14:40.86


Плуване, 50 метра свободен стил (жени):
1. Перниле Блуме (Дания) - 24.07 секунди
2. Симоне Манюел (САЩ) - 24.09
3. Александра Херасимения (Беларус) - 24.11


Вдигане на тежести, категория до 94 килограма, мъже:
1. Сохраб Моради (Иран) - 403 (182/221) килограма
2. Вадим Стралцов (Беларус) - 395 (175/220)
3. Ауримас Дидзбалис (Литва) - 392 (177/215)

Споделяне
Още от Рио 2016