Юнайтед унизени от Сити с 1:6 в дербито на Манчестър и Висшата лига

Трагична защита и ялово нападение провалиха "червените дяволи" на "Олд Трафорд"

4 коментара
Снимка: БГНЕС

Английският шампион Манчестър Юнайтед допусна за пръв път от над 80 години да бъде унизен с изразителен резултат като 1:6 на своя стадион "Олд Трафорд" при градското дерби срещу първенеца във Висшата лига Манчестър Сити в неделя.

Последният път, когато "гражданите" успяха да победят с такъв резултат като гост е било през януари 1926 г. Най-голямата загуба на Юнайтед като домакин пък досега бе от Нюкасъл през 1930 г.

"Сините" разбиха най-големия си съперник на Острова с по две попадения на Марио Балотели и Един Джеко, и по един на Серхио Агуеро и Давид Силва, като "червените дяволи" губеха на почивката с 0:1.

Две минути след подновяването на играта обаче централният защитник Джони Еванс получи червен картон, след което фаулира откъсващия се сам срещу Давид Де Хея – Балотели.

Въпреки численото превъзходство на Сити, Юнайтед стояха сравнително равностояйно на терена до 60-ата минута, когато в рамките на 9 минути Балотели и Агуеро направиха резултата класически, след груби грешки на противниковата защита. В 81-ата минута Дарън Флечър намали резултата с прецизен удар в горния десен ъгъл на Джо Харт.

Силите на "червените дяволи" обаче очевидно стигнаха само до тук, тъй като "гражданите" вкараха нови три попадения след последователни три атаки само за три минути – между 90-ата и 93-ата.

По този начин Манчестър Сити се откъсна на върха с пет точки аванс пред Юнайтед. "Червените дяволи" могат дори да бъдат изместени от второто място, ако Челси спечели гостуването си на Куинс Парк Рейнджърс.

За Манчестър Юнайтед Уейн Рууни и Дани Уелбек бяха предпочетени от сър Алекс Фъргюсън в нападение, докато капитанът Неманя Видич не беше в групата, а Джони Еванс започна в отбрана. Димитър Бербатови Хавиер Ернандес бяха на резервната скамейка.

Мениджърът на Манчестър Сити Роберто Манчини заложи на дуета Серхио Агуеро - Марио Балотели в атака, докато Един Джеко, Самир Насри и Найджъл де Йонг бяха оставени на пейката.