Ювентус отстрани Реал Мадрид и е на финал в Шампионската лига

Ювентус отстрани Реал Мадрид и ще играе на финала на Шампионската лига с Реал Мадрид. Италианският отбор игра много силно в Мадрид и успя да стигне до равенство 1:1, което бе достатъчно, за да продължи напред, след като в първия мач победи с 2:1.

За Реал Мадрид се разписа Роналдо от дузпа в 23-та минута. Алваро Мората обаче изравни в 57-та минута, а до края на мача Ювентус имаше възможности и да спечели мача.

Така Реал не успя да защити трофея от миналата година, а отпадането му е още по-тежко, тъй като вкаралия за Ювентус Мората е бивш футболист на белите.

Финалът на най-комерсиалния футболен турнир е на шести юни в Берлин.