Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

"Закон за добрия стопанин", слагащ край на призрачните комплекси, готви семейство Паси

8 коментара
Комплексът "Коста дел кроко" край Царево

"Закон за добрия стопанин" готви семейство Гергана и Соломон Паси. Инициативата цели да се сложи край на т.нар. "призрачни градове", особено по Черноморието, където главно руски инвеститори оставиха недостроени редица комплекси. Законът предвижда глоби за стопани, които не поддържат имотите си и като крайна мярка дори продажбата им на търг.

Призрачният град край Царево

"По стечение на обстоятелствата август беше нашият месец, в който искахме да покажем на децата южното Черноморие - от Резово през Царево и Ахтопол до Приморско. Познайте какво впечатли най-много младежите: снимката по-долу. Тя е от Царево - призрачен, мъртъв град, на самия плаж, построен някога от "руски инвеститор" и погълнал спестяванията на стотици хора, но най-вече - погубил един от най-хубавите някога плажове по южното ни Черноморие. Днес той тъне в строителен отпадъците, мръсотия и фекалии!!!", споделя във фейсбук Гергана Паси.

Тя добавя, че апокалиптичният потоп от последните дни е “оглушителна камбана за всеки, от когото зависи нещо - държавата, общината, главният архитект, строителният надзор, предприемачът, собственикът, застрахователят... Всеки!! Климатичните промени са тук и ще бележат живота ни по различни, най-неочаквани и често трагични начини!”

Какво предвижда проектозаконът?

Семейство Паси посочва в резюме и какво трябва да съдържа закона

Първо, всеки стопанин трябва да е добър стопанин (и се грижи за имота си, като част от физическото и естетическото здраве на обществото).

Второ, който се прояви като недобър стопанин, първо бива предупреден, а после — глобен солено!

И трето, ако глобата не проработи, "имотът се разпродава на търг с чукче, като с прихода от търга се “поправя” имота, а с остатъка се компенсира НЕдобрия и’ стопанин (е, може и да не се компенсира изцяло или изобщо, ако е много лош!)".

Призрачният комплекс край Царево бе показан от National Geographic

Призрачният град край Царево, известен като Costa Del Croco ("Коста дел Кроко") дори преди години бе показан в документален филм на интернационалния гигант National Geographic.

В грандиозния комплекс "Коста дел Кроко" в зона "Север" на Царево трябваше да бъдат инвестирани 60 милиона евро и да се превърне в перла на Южното Черноморие.

Управител на фалиралата компания-инвеститор е Андрей Панпурин, а собственик - Константин Циганов.

През юли 2010 година те бяха експулсирани от България със заповед на председателя на Държавна агенция "Национална сигурност" (ДАНС) Цветлин Йовчев заедно с още четирима - Леонид Беренбаун, милиардера Роман Мирецки-Брилянта, Офер Мирецки и Анатолий Дремлюг.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

8 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. dabedabe
    #8

    А такова бетонно чудо е за Гинес. Как може такава простотия? Кой нормален човек ще се набут в тез зандани?

  2. dabedabe
    #7

    Има да видим сега напъни големи. Бе да правят там нещо ако могат, ама физиономиите им не понасям. Бактън, така да се каже! Дет' се вика природата ги наказала, те наказват нас.

  3. стефчо
    #6

    Моля извинете, сем. Паси да не би да се явяват народни представители, че да законодателствуват така медиатизирано, ако ще и противоконституционно? Щото иначе и аз и жената, че и шуреят даже, много добре законодателствуваме вечерно време, особено след втора ракия - направо нямаме равни откъм поземленото право; а пък ако сипем и трета - и на конституционното право не му прощаваме. И все пак - ние в България конституция имаме ли си, или който и да се пръкне с малко медийна подкрепа може да пише закони?

  4. dabedabe
    #5

    Нямах представа колко крадени пари са пропилени .Хай сега едно море на Мусала да скопосате.

  5. Milenca
    #4
    Отговор на коментар #2

    Може и да има подобен закон, но щом не работи, не е добър. Между другото по някой път авторите на неработещи закони могат да са много добри юристи!

  6. Иван Арнаудов
    #3

    Ето така се прави днешното законодателство. Някой скучае по време на ваканцията и вместо да си бърка в носа като нормален човек, набърже измисля да предложи цял закон за нещо си. Че някое издателство да го отпечата на книжка и всички да си сложим книжката в етажерката до всичките други закони, които съществуват и никой не ги спазва.

  7. Milanova Magda
    #2

    На семейство Паси , бих им препоръчала да се занимават с това в което са специалисти -"каканижането". Такива закони има още от преди 89г. и те са няколко. Това , че в "демокрацията" не се спазват е друг въпрос. Няма нужда да ходите до морето, погледнете София. Питайте Фандъкова , защо не се спазват законите за градоустройство и ЗТУ, а се строи безразборно и без всякакви правила.

  8. Име1234
    #1

    Интересно, кой ще решава кой е добър стопанин и кой не. Местните комсомолски събрания? А какво ще стане ако на комсомолеца от комисията съм му забърсал два шамара в седми клас и той още го помни? Дали няма изненадващо да се окажа лош стопанин? Ей така, изведнъж.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.