
Започва същинската част от ремонта на Аспаруховия мост във Варна, съобщи Нова телевизия. Поставени са знаци за временна реорганизация на движението.
По време на ремонтните дейности изцяло ще бъде затворено платното в посока Бургас и движението ще се извършва двупосочно в платното към Варна, през обновените вече участъци.
Рехабилитацията беше наложителна, защото мостът не е ремонтиран от около 40 години.
Очаква се цялостната реконструкция на трасето да приключи през 2018 г. - преди началото на летния туристически сезон.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент