"Атлетико" взе Купата на Краля след късен обрат срещу "Реал"

"Атлетико" (Мадрид) завоюва късно в петък Купата на Краля, след като успя да надвие градския си съперник "Реал" с късен обрат за 2:1 в продълженията на мача.

"Дюшекчиите" вдигнаха титлата за първи път след далечната 1996 г. с гол на Жоао Миранда в 99-ата минута и оставиха "кралския" клуб без трофей през този сезон. Успехът им е още по-сладък, тъй като беше постигнат на стадиона на съперника "Сантяго Бернабеу".

Това бе и първа победа за "Атлетико" над "Реал" от 1999 г. насам. В герой за победителите се превърна вратарят Тибо Куртоа, спасил невероятни положения на противниковите футболисти, които уцелиха и три греди.

"Белият балет" пък завърши срещата без треньора Жозе Моуриньо и звездата си Кристиано Роналдо, които бяха изгонени. "Дюшекчиите" също завършиха срещата с човек по-малко, след като Габи Фернандес получи втори жълт картон заради бавене на играта.

Роналдо откри за "Реал" още в 14-ата минута и засили очакванията за регулярна победа на своите съотборници, но Диего Коща изравни 20 минути по-късно. Белите направиха редица пропуски от чисти положения и равенството в редовното време прати мача в продължения.

В деветата минута Миранда се разписа с глава, след като бе оставен непокрит в наказателното поле и донесе десетия триумф на "Атлетико" за Купата на Краля.