Бербатов приближи Ман Юнайтед до шампионската титла в Англия

3 коментара

Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов изигра пореден силен мач за клубния си отбор Манчестър Юнайтед и отбеляза победното попадение в срещата срещу Нюкасъл. ''Червените дяволи'' се наложиха с 2:1 като гости и се приближиха до шампионската титла в Премиършип.

Нюкасъл поведе още в в 9-та минута, след като вратарят на Манчестър Ван дер Саар направи сериозна грешка, от която се възползва датският нападател Петър Льовенкрандс.

Юнайтед обаче успяха бързо да изравнят резултата. В 20-та минута след пас на Джон О'Шей нападателят Уейн Рууни стреля силно и, след като топката се отклони от тялото на защитника Стивън Тейлър, влезе във вратата на ''свраките''.

До края на полувремето Рууни и Роналдо имаха добри възможности да увеличат преднината на Манчестър, но така и не стигнаха до гол.

Нова груба грешка на Стивън Тейлър от домакините позволи на Парк Джи-Сун да изведе Бербатов на празна врата в 56-ата минута и българинът успя да вкара 13-я си гол с екипа на Манчестър Юнайтед.

След тази победа Манчестър Юнайтед има аванс от седем точки пред Челси и Ливърпул, като е и с мач по-малко.

В същия кръг един срещу друг се изправиха Манчестър Сити на Валери Божинов и Мартин Петров и Астън Вила на Стилиян Петров. Сити успяха да се наложат с 2:0.

Стилиян Петров игра цял мач за клубния си тим, а Божинов се включи в последните 7 минути на двубоя, като участва в атаката довело до второто попадение за ''гражданите''.

Мартин Петров не участва в срещата, тъй като лекува тежка контузия.