Ботев разгроми Астана с 5:0 и продължава напред в Лига Европа

5 коментара

Отборът на Ботев (Пловдив) изигра фантастичен мач в четвъртък вечерта и разгроми казахстанския Астана с 5:0 в реванша от първия предварителен кръг на Лига Европа.

Всичките голове за българите паднаха през второто полувреме. Резултатът бе открит от Мариян Огнянов в 54-ата минута, а другите попаденията бяха на Вандер Виейра (56-та от дузпа), Тодор Неделев (57-ма и 75-та) и Бобан Грънчаров (70-та).

Гостите играха с човек по-малко от 34-ата минута заради червен картон на Куат. "Канарчетата" спечелиха първия мач в Казахстан с 1:0 и с общ резултат 6:0 продължават в следващия етап, където ще играят срещу босненците от Жрински (Мостар). Първата среща е в Босна и Херцеговина на 18 юли, а реваншът е седмица по-късно.

Повече от 10 000 фенове на пловдивския тим пътуваха до Бургас, за да подкрепяха любимците си на стадион "Лазур".

За разликата от пловдивския тим Левски не успя да преодолее казахстанския отбор Иртиш (Павлодар) и отпадна след загуба с 2:0 като гост. Първият мач в София приключи 0:0.