България и Унгария завършиха 1:1 в приятелски мач

Българският национален отбор по футбол завърши наравно 1:1 в приятелски мач срещу отбора на Унгария. Българските футболисти за пръв път от много време показаха идейна игра при дебюта на Любо Пенев.

Унгарците поведоха в 42-та минута с гол на Адам Салай, а влезлият като резерва Валери Божинов изравни в 87-та минута.

Новият треньор на националите пусна като титуляри Николай Михайлов, Петър Занев, Иван Иванов, Николай Бодуров, Иван Бандаловски, Владимир Гаджев, Светослав Дяков, Христо Златински, Ивелин Попов, Станислав Манолев и Емил Гъргоров.

Като смени влязоха Стоян Колев, Александър Тонев, Веселин Минев, Иван Стоянов, Георги Миланов и Божинов.

През първото полувреме на двубоя двата отбора играха равностойно, но играещият като единствен нападател Емил Гъргоров остана изолиран в нападение.

Втората част обаче премина при превъзходство на българите.

В сряда вечер се играха и много други приятелски мачове в цял свят. В най-интересните Холандия победи Англия в Лондон с 3:2, Германия загуби на свой терен в Бремен от Франция с 1:2. Ето и други резултати:

Испания - Венецуела 5:0

Уелс – Коста Рика 0:1

Словения – Шотландия 1:1

Ирландия – Чехия 1:1

Полша – Португалия 0:0

Северна Ирландия – Норвегия 0:3

Италия – САЩ 0:1

Швейцария – Аржентина 1:3