Димитров и Пиронкова започнаха с победи на Australian open

3 коментара

Григор Димитров и Цветана Пиронкова започнаха с победи участието си в Откритото първенство на Австралия – първият от четирите турнира от "големия шлем" за годината.

Успехът за Димитров дойде по-трудно в над тричасов драматичен петсетов мач срещу французина Жереми Шарди - 4:6, 6:3, 3:6, 6:4, 6:4.

20-годишният хасковлия започна неуверено, но после стабилизира играта си и направи обрат. В началото на мача и двамата тенисисти допуснаха доста непредизвикани грешки, като първите три сета бяха решени с по един пробив – в първия и третия спечели Шарди, във втория – Димитров.

В четвъртия сет двамата повишиха значително качеството на играта си и печелеха подаванията си до 5:4 за българина. В следващия гейм той успя да "пробие" сервиза на противника си и да спечели сета.

В решаващия пети сет Димитров пръв допусна пробив и изостана с 2:3. След това обаче демонстрира здрави нерви, върна "пробива" веднага и спечели следващия гейм, в който подаваше. В осмия гейм българинът пропусна точка за "пробив".

В следващите два гейма обаче бе безкомпромисен и стигна до победа в сета и мача. Така Димитров се реваншира за загубата си от Шарди  с 0:3 сета на "Ролан Гарос" през миналата година и изравни досегашния си най-добър резултат в Мелбърн също от 2011-та. Тогава в първия кръг той отстрани с 3:0 Андрей Голубьов, но във втория бе победен от швейцареца Станислас Вавринка.

Следващият противник на Григор Димитров в сряда Димитров ще е десетият в световната ранглиста испанец Николас Алмагро.

Веднага след мача на Димитров на същия, оказал се щастлив за българите, корт номер 8 в тенис комплекса в Мелбърн Цветана Пиронкова излезе срещу индийката Саня Мирза.
Пета поредна година българката започва с победа участието си в Откритото първенство на Австралия - 6:4. 6:2.

Тя започна силно, като поведе с 3:0 в първия сет. Последва размяна на "пробиви" до 6:4 за Пиронкова.

Вторият сет вървеше равностойно до шестия гейм, когато след "пробив" българката поведе с 4:2, а после без проблеми стигна до победата.

Във втория кръг на турнира също в сряда пловдивчанката ще срещне 27-годишната рускиня, състезаваща се за Казахстан, Галина Воскобоева, която е 57-ма в ранглистата. В понеделник Воскобаева донякъде неочаквано победи със 7:5, 6:2 28-та в света белгийка Янина Викмайер.

Преди година в първия кръг на Australian Open Пиронкова надигра Воскобоева с 6:4, 6:4 в единствения досега мач между двете.