Домакинът Франция победи Румъния с 2:1 на старта на първенството

0 коментара

Домакинът на Евро 2016 Франция започна с трудна победа с 2:1 над Румъния своето участване на първенството. “Петлите“ стигнаха късно до успеха с красив гол в 89-ата минута на Димитри Пайе.

Домакините влязоха лежерно в мача, а румънците показаха, че са готови да се възползват от всяка възможност. Така се стигна до първата опасна ситуация в петата минута, когато румънският нападател Богдан Станку отправи хубав удар отблизо след центриране в наказателното поле, но френският вратар Уго Лорис успя с мъка да избие.

Франция започна да влиза в мача след 10-ата минута. В 35-ата те бяха много близо до откриване на резултата, когато Димитри Пайе проби по крилото и намери пред вратата Гризман, но ударът му мина близо до страничната греда. Първото полувреме приключи без голове, но с тотална доминация на домакините.

В 58-ата защитата на Румъния се пропука при центриране в наказателното поле, което позволи на Жиру да отбележи с глава за 1:0. В 64-ата минута унгарският рефер Виктор Касай отсъди дузпа за глупаво нарушение на Евра срещу Богдан Станку. Фаулираният нападател изпълни дузпата хладнокръвно и изравни резултата.

Постепенно французите се настаниха изцяло в полето на Румъния, търсейки победата. Тя дойде с гол на най-добрия в мач Димитри Пайе. Той проби и с удар извън наказателно поле намери горния ляв ъгъл на румънската врата.