Фаворитите в Шампионската лига по футбол се изясниха

3 коментара

След първите четвъртфинални мачове от Шампионската лига на Европа фаворитите за преминаване в следващия кръг са ясни, като поне три отбора могат да се смятат за сигурно полуфиналисти.

В сряда вечер на своя стадион "Барселона" разбира украинския "Шахтьор" с 5:1 в един красив, изпълнен с много голови положения и пред двете врати мач. Головете отбелязаха Иниеста, Алвеш, Пике, Кейта и Шави. Както рядко се случва, сред голмайсторите този път не успя да се запише Меси. За украинците вкара Ракитский.

Така почти сигурно "Барселона" ще излезе на полуфинал срещу най-големия си съперник и в испанското първенство – Реал (Мадрид). Във вторнсик мадридчани надиграха убедително лондонския "Тотнъм" на свой терен с 4:0. Гостите играха повечето време с 10 души, след червен картон на Крауч в 15-та минута.

Убедителна победа, макар и на чужд терен, спечели във вторник и германският "Шалке 04", като разгроми в Милано носителят на титлата "Интер" с 5:2. Гол за победителите вкара и испанецът Раул в своя 71-ви мач в Шампионската лига.

"Шалке" най-вероятно ще срещне на полуфинала "Манчестър юнайтед", въпреки че като че ли с отбора на димитър Бербатов е свързана единствената, останала след първите четвъртфинални мачове, интрига.

"Манчестър юнайтед" в сряда вечер победиха с 1:0 "Челси" в Лондон с гол на Рууни след пробив по крилото на Гигс. Бербатов влезе като резерва през второто полувреме.