Германия и Аржентина в сблъсък на четвъртфиналите

34 коментара

Отборите на Германия и Аржентина ще играят един срещу друг на четвъртфиналите на Мондиал 2010 след като в неделя германците разгромиха Англия с 4:1, а футболистите на треньора Диего Марадона победиха Мексико с 3:1. И двата мача бяха белязани от съдийски гафове.

Германия откри срещу Англия в 21-та минута с гол на Мирослав Клозе след грешка на английската защаита.  Десет минути по-късно Клозе имаше възможност да удвои, но Дейвид Джеймс спаси удара му. В 33-та минута обаче след пас на Томас Мюлер Лукас Подолски успя да прокара топката под плонжа на Джеймс за 2:0.

В 37-та минута Мат Ъпсън успя да намали, като вкара с глава след центриране на Стивън Джерард отдясно. Две минути по-късно гол на Франк Лампард не бе признат от съдията - уругваецът Хорхе Ларионда , въпреки че топката бе преминала голлинията.

През второто полувреме  англичаните оказаха натиск, но Томас Мюлер реши мача с два гола между 67-та и 70-та минута.  Първо Мюлер остана сам срещу вратата след отлична контратака на германците и не сбърка, а три минути по-късно след  отличен пас от Месут Йозил направи резултата 4:1.

Треньорът на англичаните Фабио Капело заяви след среащата, че отмененият гол е повлиял най-много върху резултата на мача. "Ние направихме някои грешки в защита, но тези на рефера бяха по-големи. Малките неща винаги решават резултата", коментира Капело.

В другия мач аржентинците поведоха срещу Мексико в 25-та минута с гол на Карлос Тевес.  Мексиканците протестираха, че Тевес е бил в засада, но след кратка консултация с единия от помощниците си главният съдия - италианецът Роберто Розети  призна попадението. Въпреки това останаха силни съмнения за засада.

Преди гола обаче и мексиканците имаха възможност да отбележат след силни далечни удари.

В 33-та минута след груба грешка в мексиканската защита  Гонсало Игуан излезе сам срещу вратаря и удвои резултата.

В края на полувремето мексиканците пропуснаха да намалят резултата, но Ернандес не успя да се възползва от добро положение.

В началото на почивката се стигна до леко стълкновение между футболистите на двата отбора на излизане от терена.

В 52-та минута Тевес реши окончателно мача с гол след страхотен удар л от далечно разстояние.

След това мексиканците имаха няколко положения, които пропуснаха, но в  71-та минута Хавиер Ернандес нахлу в наказателното поле и с много силен удар се разписа.

Германия и Аржентина играят на 5 юли за място на полуфинала.