Гомес осигури победата на Германия над Португалия

Трикратният европейски шампион Германия направи важна крачка към преминаването си в следващата фаза от европейското първенство в Полша и Украйна след победата над Португалия с 1:0 и загубата на Холандия от Дания със същия резултат.

Срещата започна с лек натиск на германците, но и двата отбора заложиха на по-дефанзивна тактика през първото полувреме.

Второто полувреме започна с натиск на Португалия и в 64-та минута Жером Боатенг успя да избие топката от крака на Кристиано Роналдо, който се бе озовал в чиста голова позиция.

Германия обаче изчака своят миг, когато в 72-та минута Сами Кедира центрира перфектно и след отличен удар на Марио Гомес с глава резултатът беше открит.

След гола бундестимът се прибра в защита и можеше да бъде наказан като Нани нацели горната греда, а Силвестре Варела направи два невероятни пропуска.

Така в групата начело са отборите на Германия и Дания с по 3 точки и еднаква голова разлика.