Григор Димитров е на полуфинал на Мастърса в Монте Карло

Сн. ЕПА/БГНЕС

Григор Димитров се класира на полуфинал в турнира от серията "Мастърс" в Монте Карло след като в драматичен трисетов мач победи поляка Хуберт Хуркач с 6:4, 3:6, 7:6 (2) за 2 часа и 25 минути игра.

С отличното си представяне на турнира досега българинът отстранява трети пореден поставен. Хуркач в момента е 14-ти в световната ранглиста. Двамата се срещнаха за втори път, като в Индиън Уелс през 2021 г. Димитров пак спечели на четвъртфинал в три сета.

Той спечели първия сет с 6:4 за само 35 минути, след като проби в третия гейм и до края не изпусна водачеството.

Вторият сет бе за Хуркач. Той проби в шестия гейм, поведе с 4:2 и после без повече пробиви затвори сета при 6:3.

В началото на третата част двамата си размениха пробиви. В осмия гейм Хуркач отрази два шанса за пробив и още в следващия гейм проби и поведе с 5:4. Димитров отвърна с нов пробив и успя да го затвърди. После Хуркач спаси два мачбола и вкара сета в тайбрек.

В него Димитров поведе с 5:1, след което даде само още една точка на поляка.

В събота на полуфинала той ще срещне испанеца Алехандро Давидович Фокина, който във втория кръг надви световния №1 Новак Джокович и стигна до полуфинал след победа над американеца Тейлър Фриц.