Григор Димитров преодоля първия кръг на турнира в Рим

0 коментара
Сн. БГНЕС

Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Рим. Той победи трудно 45-я в света французин Едуар Роже-Васлен с 4:6, 6:3, 6:4 след 2 часа и 6 минути игра.

В първата част на мача Димитров допусна пробив в петия гейм и Роже-Васлен поведе с 3:2. Веднага след това обаче французинът направи две двойни грешки, последва и уинър от форхенд на българина за 15:40. Така Димитров получи две възможности за връщане на пробива, но ги пропиля. При 40:40 Роже-Васлен сбърка при отиграването на една къса топка и отново трябваше да отразява точка за пробив. Този път българинът не пропусна шанса си и изравни геймовете – 3:3.

Деветият гейм обаче не бе добър за Димитров и той отново бе изправен пред две точки за пробив. Българският тенисист успя да ги отрази, но при равенство 40:40 допусна двойна грешка и съперникът му успя да реализира последвалия брейкпойнт. Роже-Васлен не изтърва сета при свой сервиз и набързо затвори първата част.

Вторият сет започна равностойно, след като и двамата тенисисти стабилизираха подаванията си. Пробивът за Димитров дойде за 4:2 гейма, впоследствие той затвърди успеха си с 5:2. Васлен намали на 5:3, но това беше всичко, защото Григор спечели своето подаване за 6:3.

Третият сет също започна равностойно, но при 2:1 за французина, подаването на Григор беше застрашено. Той трябваше да отразява брейкпойнт, при който Роже-Васлен изпрати топката в мрежата. Димитров, макар и трудно, успя да вземе подаването си.

В седмия гейм българинът също имаше своите шансове да направи пробив, след като поведе с 40:15, но загуби четири поредни точки и резултатът стана 4:3 за 45-я в света. В деветия гейм обаче французинът не успя да удържи на натиска и Димитров направи пробив за 5:4. Сервирайки за мача Григор Димитров не сгреши и се класира за втория кръг.