Григор Димитров приключи участието си на турнира в Монте Карло

Сн. ЕПА/БГНЕС

Българската топ-звезда в тениса Григор Димитров приключи с участието си на турнира от сериите Мастърс в Монте Карло, след като беше победен от чеха Иржи Лехечка в два сета 7:6 (4), 6:4. Димитров, който миналата година достигна до полуфинала, ще загуби доста точки и това ще му се отрази на класирането в световната ранглиста другата седмица.

Мачът започна с два разменени пробива. След това в този първи сет българинът поведе с 5:3. Но настъпи срив в играта му и загуби следващите три гейма, с което стана 6:5 младия чех. Димитров взе последното си подаване и изпрати частта да се решава в тайбрек. Там българинът пропусна да вземе два свои сервиса и изостана с 3:6. След това от втория си сет-пойнт, Лехечка взе частта и поведе.

Втората част премина в много равностойни първи осем гейма, като и двамата заложиха на сигурно и пробиви нямаше. Много изтощителен за Григор беше осмият гейм при подаване на противника му, който продължи осем минути. След като поведе с 40:15, Лехечка имаше още на два пъти аванс за спечелването на гейма. Но Димитров не се предаваше и се бори до последно. В крайна сметка с доста атрактивно разиграване и диагонален дроп-шот осигуриха успеха на Лехечка за 4:4.

Мачът обаче се разреши в следващия девети гейм при подаване на Григор. Българинът допусна катастрофален пробив на нула, като повечето от атаките му излязоха в аут. След това Лехечка затвори подаването си на 15 с ас от първата си възможност и продължава в третия кръг.

До днес двамата имаха по една победа, а сега Лехечка е с предимство в баланса. В следващия кръг намиращият се на 42-о място в ранглистата на АТР чех ще играе с победителя от срещата Стан Вавринка – Тайлър Фриц.