Григор Димитров се класира на финал в Сидни

0 коментара

Григор Димитров победи с 6:2, 7:6 (4) Жил Мюлер (Люксембург) и се класира на финала на турнира в Сидни. Там той очаква победителя от мача между миналогодишния шампион Виктор Троицки (Сърбия) и Теймураз Габашвили (Русия).

Димитров започна много добре мача с Мюлер и проби съперника си още в първия гейм. При 2:1 за Димитров заваля дъжд и срещата бе прекъсната. След подновяването на играта Димитров реализира още един пробив за 5:2, след което затвори лесно първия сет при своето подаване.

Втората част бе равностойна и не се стигна до пробиви. Мюлер си извоюва два поредни брейкпойнта в шестия гейм, но не успя да ги реализира. Сервирайки за оставане в сета при 4:5, Димитров имаше затруднения и отрази нова точка за пробив, която бе и сетбол.

Българинът обаче бе много стабилен в тайбрека и направи ранен мини-пробив за аванс от 3:1. После резултатът стана 5:2, но Мюлер все пак спечели лесно следващите две точки на свой сервис, принуждавайки Григор да търси победата със своя начален удар. Там Димитров се справи много добре. Той първо не остави шансове на съперника си с чудесен уинър от форхенд, а след това сложи точка на спора с минаващ удар от бекхенд и.

Това е първи финал за българина от 15 месеца и първи финал на турнира в Сидни.

Победата на Димитров му бе втора за деня. По-рано той елиминира на 1/4-финалите украинеца Александър Долгополов с 4:6, 6:3, 6:4. Мачът започна в четвъртък, но бе прекъсван на три пъти заради дъжд и се доигра в петък.